Ruch wirowy płynów w przyrodzie oraz w maszynach i urządzeniach.  Zdjęcia satelitarne, eksperymenty i symulacje komputerowe

50 % Rabat

Zbyszko Kazimierski

ISBN 978-83-7283-218-4
Data wydania: 2007

Książka popularnonaukowa, wykorzystuje matematykę i mechanikę płynów w najprostszej formie, zrozumiałej nie tylko dla studentów politechnik. Tematem pracy jest ruch wirowy w dużej skali, zwany również ruchem zawirowanym oraz ruch wirowy płynów w niektórych maszynach i urządzeniach. Oprócz tego omówiono także np. urządzenia wykorzystywane w włókiennictwie do formowania przędz, czy tzw. rury Ranka, w których na skutek ruchu wirowego następuje rozdział powietrza na zimne i gorące.